MR odcinka szyjnego u 57-latki
prosze o poradę co robić oto opis badania MR odcinka szyjnego . Skrzywienie osi kręgosłupa szyjnego w lewo.Nz poziomie C3-4 i C4-5 drobne centralne wypukliny krążków międzykręgowych bez stenozy kanału kręgowego. Na poziomie C5-6 płaska wypuklina krążka międzykręgowego i osteofity tylnokrawędziowe spłycające światło kanału kręgowego oraz obu zachyłków i otworów bocznych.Widoczny rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych.

KOBIETA, 57 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Wynik badania MRI świadczy o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Uwidoczniono również zmiany zwyrodnieniowe w postaci osteofitów.
Wskazana konsultacja lekarska w celu ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.