Mrowiące i przewlekłe bóle pięty

Od roku mam problem z bólem pięty, który jest spowodowany obuwiem. Kilka osób powiedziało mi, że tą bolącą nogę krzywo stawiam. Byłem u kilku ortopedów jednak powiedzieli mi wprost, że nie mają pojęcia co mi jest. Na zdjęciu RTG nic nie wyszło, tak samo jak na USG. Jeden z nich zaproponował zastrzyk sterydowy. Jednak nic to nie dało. Chodziłem na rehabilitację, również bez skutku. Noga boli praktycznie cały czas. Ból nie jest ostry...raczej taki mrowiący. LEKARZE WYKLUCZYLI OSTROGĘ PIĘTOWĄ

Konieczny jest dokładny wywiad chorobowy i badanie fizykalne. Możliwe, że stawia Pan stopę w nieprawidłowy sposób z powodu dolegliwości bólowych. Konflikt z obuwiem jest najprostszy do wyeliminowania. Inne niż ostroga piętowa możliwe przyczyny bólu pięty to: zapalenie rozcięgna podeszwowego, zapalenie przyczepu ścięgna Achillesa, złamanie przeciążeniowe kości piętowej, deformacja stopy, atrofia poduszki tłuszczowej stopy, zmiany neuropatyczne. Może to być manifestacja choroby układowej/ogólnoustrojowej. Czy ma Pan zmiany w odcinku lędźwiowym kręgosłupa? Można rozszerzyć diagnostykę obrazową o inne badania: MRI, TK oraz skonsultować pana neurologicznie, reumatologicznie.