Mutacja MTHFR A1298 C a przyjmowanie leków podczas potencjalnej ciąży

Mam mutację MTHFR A1298 C, 2 poronienia, 1 ciążę pozamaciczną. Dodatkowo przez rok walczyłam z anemią megaloblastyczną, obecnie przyjmuję metafolin, metylokobalaminę. B 12 w lipcu po raz pierwszy osiągnęło normę 480pgr/mmol.Po lekach (ibuprom, amoksiklav i może po jakimś innym) wyskakuje mi rumień wielopostaciowy w jakimie ustnej. Czy jest wskazane, bym przyjmowała podczas potencjalnej ciąży accard i heparynę podskórnie? Dziekuje za odpowiedź, pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Odpowiednie zalecenia może udzielić lekarza ginekolog lub hematolog. Proszę koniecznie udać się do lekarza hematologa. po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.