Na co stosuje się lek Siofor?

Witam na co dokładnie jest Siofor 1000 mam przepisany ale nie biorę bo lekarz mi dokładnie nie wytłumaczył.Dietetyczka mnie poinformowała że powinnam zrobić hormony bo przestałam chudnąć.Zrobiłam tylko kortyzol wynik -138 rano.Ożadnych insulinach nic nie wiem.Na diecie przez rok schudłam 40 kg i stanęłam , podobno tłuszcz spadał a woda bardzo w górę.Leczę się również na tarczycę. Czy mam jeszcze zrobić jakieś badania czy sama zacząć brać ten lek?Czy on pozwoli mi dalej chudnąć jeszce 30 kg.

Siofor to lek, którego substancją czynną jest metformina - lek ten jest stosowany przy początkowych stadiach cukrzycy typu II zmniejszając insulinooporność i poprawiając tolerancję glukozy w organizmie. Lek ten nie ma charakteru odchudzajacego. Po Pani opisie radziłabym zmienić dietetyka jeżeli chce Pani uzyskać dalszą redukcję masy ciała. Zatrzymanie spadku masy ciała jest często wynikiem nieprawidłowego prowadzenia postępowania dietetycznego. Wykonanie badań hormonalnych rzeczywiście mogłoby być zasadne - ale wykonuje się je przeważnie przed jakimkolwiek włączeniem diety oraz zadaniem dietetyka jest w tej sytuacji dokładnie określić jakie badania powinny być przeprowadzone w oparciu o Pani historię medyczną. Prowadzenie diety redukcyjnej bez sprawdzenia tolerancji glukozy to dość poważny błąd w sztuce, który sugeruje, że prowadząca Panią osoba nie do końca wie co robi. Biorąc pod uwagę złożoność występujących u Pani schorzeń potrzebuje Pani dobrego i doświadczonego specjalisty, który potrafi skutecznie poprowadzić pacjenta otyłego we współistniejących chorobach.