Na co wskazują te objawy ze strony oka?

Witam, W nocy miałam dość stresującą sytuację. Najpierw widziałam plamę jakbym patrzyła się na światło, ta plama zaczęła mi bardzo przeszkadzać. Obraz zaczął się zniekształcać i znikały mi niektóre elementy z dolnego lewego obszaru widzenia. Następnie widziałam kolorowe i błyskające plamki. Wszystko dotyczy lewego oka. Trwało to może 10-15 minut i nie czułam żadnego bólu. Później miałam uczucie ucisku w czole ale wydaje mi się ze to przez zestresowanie się.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

objawy, które Pani opisała są niepokojące. Zaburzenia widzenia oraz ucisk w czole mogą wskazywać na zaburzenia neurologiczne lub problemy ze wzrokiem.

Proszę koniecznie udać się do lekarza. W pierwszej kolejności może to być lekarz rodzinny, który – jeśli zajdzie taka potrzeba – pokierują Panią do specjalisty neurologa bądź okulisty.

Problemy z widzeniem połączone z uciskiem w czole mogą towarzyszyć migrenie, padaczce lub innych jednostkom chorobowym. Proszę nie lekceważyć tego objawu i jak najszybciej skonsultować go z lekarzem.

Podobne pytania umieszczamy pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ucisk-w-glowie-i-zaburzenia-widzenia-co-to-moze-znaczyc,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/omdlenie-zaburzenia-widzenia-i-ucisk-skroni,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/podejrzenie-nerwicy-zaburzenia-widzenia-ucisk-i-pulsowanie-w-oku.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.