Na co zwrócić uwagę przy niedomykalności mitralnej?

Witam.Mam niedomykalność mitralną I st., trójdzielna I st. (Vmax. fali zwrotnej 0,8 m/s) i niedomykalność zastawki płucnej I st. ( Vmax. fali zwrotnej 1,2 m/s).Mam pytanie czy to coś poważnego?lekarz powiedział żebym nie uprawiał sportów siłowych ale nic poza tym.Na co zwrócić uwagę przy tego rodzaju zmianach?Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Aby udzielić odpowiedzi brakuje mi informacji odnośnie objawów i parametrów funkcji serca (frakcja wyrzutowa i wymiar końcoworozkurczowy lewej komory). Na pewno powinien Pan unikać intensywnych wysiłków fizycznych.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski