Na czym polega RTG i tomografia komputerowa?

Dlaczego na zdjęciu RTG widac same kości a na tomografi komputerowej inne narządy skoro w obydwuch wykorzystywane jest promieniowanie rentgenowskie

Lek. Tomasz Budlewski

Ponieważ obraz z tomografii komputerowej wynika z kilku płaszczyzn które są razem składane i na wyniku może obejrzeć odpowiednie struktury. Na RTG też są widoczne np. serce, naczynia, poziomy płynów w jelitach, wątroba ale oczywiście mniej dokładnie niż na TK.