Na czym polega usunięcie ostrogi piętowej?

Szanowni Państwo, proszę o informację na czym polega operacyjne usunięcie ostrogi piętowej? Przecież po jej odcięciu z kości pięty należy następnie przyszyć cięgno utrzymujące stopę. Czy to cięgno przyszywa się do kości pięty? Jak to jest możliwe? Jakie są możliwe powikłania po takiej operacji? Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za odpowiedź

Dzień dobry,

Leczenie operacyjne ostrogi piętowej polega na usunięciu wyrośli kostnej lub częściowym podcięciu rozcięgna podeszwowego w okolicy guza piętowego. Natomiast przed podjęciem decyzji o operacji zawsze warto spróbować leczenia zachowawczego, które obejmuje farmakoterapię oraz fizjoterapię (zabiegi fizykalne, masaże, terapia manualna, ćwiczenia, kinesiotaping). Dopiero gdy leczenie zachowawcze nie przynosi efektów warto rozważyć z lekarzem leczenie operacyjne.

Pozdrawiam serdecznie.