Ostrogi piętowe i mikrokostnienie obu przyczepów ścięgien

mam ostrogi piętowe i mikrokostnienie obu przyczepów ścięgien a chillesa co to dla mnie oznacza jak się to leczy

Dzień dobry

Przyczyną powstania ostrogi piętowej jest stan zapalny (na granicy połączenia kości pięty i rozcięgna piętowego), który sprawia, że w miejscu przyczepu odkładają się złogi wapienne a na kości piętowej od strony podeszwy powstają ostrogi czyli wyrośla.
Proszę zgłosić się do lekarza ortopedy- ból nie przejdzie samoistnie.
Leczenie obejmuje przede wszystkim farmakologię oraz fizjoterapię, w tym zabiegi fizykalne takie jak: ultradźwięki, jonoforezę, pole magnetyczne oraz leczenie za pomocą ruchu tzw. kinezyterapię.

Pozdrawiam