Co oznacza taki wynik rtg stóp?

Wynik mojego badania RTG stóp: Niewielkie ostrogi kostne guzowatości obu kości piętowych oraz enthezofitoza przyczepów ścięgien Achillesa. Co to oznacza i jak to leczyć? Jestem biegaczką długodystansową, czy mogę nadal biegać?

Witam. Ostrogi to wyrośla kostne na kościach piętowych, które mogą powodować ból przy chodzeniu. Entezofity to wyrośla kostne, które powstają w ścięgnach na skutek odrywania fragmentów ścięgna wraz z komórkami chrząstki lub kości podczas obciążenia stawu. Poprawę przynoszą odpowiednio dobrane zabiegi fizjoterapeutyczne. Wskazana jest konsultacja ortopedyczna.