Ból w okolicy pięty a badanie RTG

Witam, od dłuższego czasu boli mnie w okolicach miejsca, gdzie ścięgno achillesa łączy się z piętą. Głównie boli mnie gdy dotykam w tym miejscu bardzo mocno, lub gdy długo chodzę lub biegam. Miałem wykonane zdjęcie rtg boczne pięt do którego dołączono opis : "kości piętowe bez zmian". Wkrótce idę na konsultacje do ortopedy, ale chciałem się spytać czy, gdyby to był nowotwór to, czy rtg by go wykryło? Jeśli nie to jak można go wykluczyć ?

Witam,
Objawy wskazują, żę ma Pan zapalenie przyczepu piętowego ścięgna Achillesa. Prawdopodobieństwo ewentualnej choroby nowotworowej jesty w zasadzie zerowe jednak oczywiście proszę udać się na kontrolę do specjalisty ortopedy.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu
Klinika Solumed-Ortopedia