Bóle pięt i opuchnięcie ścięgien Achillesa
Witam, cierpię na bóle pięt z tyłu nóg , rwie i mam trudności w chodzeniu ,usg wykazało opuchnięcie ścięgien achillesa,zastosowano u mnie ostrzykiwanie solcoserylem w ilości 5 zastrzyków ,niestety ból nie ustał.Po wizycie u lekarza usłyszałam inną diagnozę że to otarcie jakiegoś przyczepu w pięcie ale nie zastosowano u mnie zadnego leczenia .Ratuję się altacetem ,mam cukrzycę i nadciśnienie,ym miejscu bólu jest zgrubienie i boli.Co to może być?

KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu
Witam,
Pani opis wskazuje na przewlekłe zapalenie przyczepu piętowego ścięgna Achillesa bądź zapalenie rozcięgna podeszwowego. Żeby postawić ostateczną diagnozę musiałbym Panią zbadać jednak postępowanie w takich okolicznościach to zwykle podpiętki, leki p/zapalne, maści, rehabilitacja np fala uderzeniowa, a jeżeli to nie pomaga to kwas hialuronowy bądź terapia PRP. Oczywiście decyzję o ostatecznej terapii może podjąc jedynie lekarz po wizycie.
Pozdrawiam
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu
Klinika Solumed-Ortopedia