Zapalenie ścięgna Achillesa i ból podczas chodzenia

Witam, W październiku powstało u mnie zapalenie ścięgna Achillesa. Rehabilitacja i leki nic nie dały. Skończyło się na zastrzyku, który pomógł. W marcu sytuacja się powtórzyła. Z tym że badanie USG tym razem niczego nie wykazało. Teoretycznie wszystko jest ok. Niestety ból przy chodzeniu jest straszny. Nasila się i od paru dni już prawie wcale nie chodzę. Co ciekawe jak poruszam stopą bez żadnego obciążenia ( stopa w górze ) to żadnego bólu nie odczuwam. proszę o pomoc. Jak można to wyleczyć?

Witam,
Zapalenie ścięgna Achillesa ma niestety tendencje do nawrotów. W pierwszej kolejności należy zastosować leczenie p/zapalne, rehabilitację, podpiętki, maści, odpoczynek i leki oddziaływujące na szybszą regenerację ścięgien. Jeżeli to leczenie nie da rezultatu można podać do ścięgna kwas hialuronowy (nie steryd !!!) bądź preparaty bogatopłytkowe.
Pozdrwiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu