Podpiętki przy przewlekłym zapaleniu ścięgna Achilllesa

Witam, jakie podpiętki najlepiej sprawdzą się przy przewlekłym zapaleniu Achillesa - silikonowe ( amortyzujące ), twarde, a może jeszcze jakieś inne ... oraz jaka wysokość ? Czy zaleca się dodatkowo opaskę ? Proszę o pomoc.

Witam,
Przy zapaleniu ścięgna Achillesa należy stosować podpiętki (nie jest istotny materiał z jakiego są wykonane a fakt podniesienia pięty o ok 1,5-2 cm), a takżę leki przeciwzapalne, rehabilitację, odpoczynek, maści oraz leki mające wpływ na regenerację ścięgien. Myśle, iż wymaga Pani kontroli w Poradni Ortopedycznej.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu