Ból ścięgna Achillesa po treningu

Witam, mam 23 lata, 180 cm wzrostu, 77 kg wagi, i gram w piłkę nożną, kiedyś trenowałem ok. 15 lat, leże musiałem przerwać i teraz czysto amatorsko gram ze znajomymi. Boisko sztuczna murawa. Od dłuższego czasu, zawsze po skończonej grze zaczynają mnie boleć ścięgna Achillesa (z tyłu pięty), ból się pojawia jak podnoszę palce do góry i pociągam do dołu i czasami przy chodzeniu. Co może być tego przyczyną. Pozdrawiam

Prawdopodobnie cierpi Pan na zapalenie przyczepu ścięgna Achillesa. Może ono być związane z jego przykurczem. Z pewnością nie poprawiają sytuacji ścięgna sumujące się mikrourazy tej okolicy podczas Pana sportowej kariery. Sugerowałbym wykonanie badania USG (ew. MRI) tej okolicy i konsultację ortopedyczną. Być może wystarczy specjalistyczna rehabilitacja i czasowy odpoczynek od sportu.
Pozdrawiam, Dr n.med. Paweł Kołodziejski chirurg stopy specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu