Naciągnięte ścięgna Achillesa i ból pleców

Dzień dobry.Mam naciągniete ścięgna piety achillesa przy obydwóch nogach.Jedna noga nad pietą jest spóchnięta i boli, druga nie jest spóchnięta ale boli cała pięta i nad piętą.Leczę się u ortopedy, który zalecił mi iśc prywatnie na zabiegi fizykoterapii. Chciałbym zapytac jaka choroba może powodowac problemy z moimi ścięgnami? Do jakiego lekarza mógłbym iśc się zbadac? jakie badania zrobic? Dodam że od ok 3 tyg. mam bóle pleców w nocy jak się budzę, czesc piersiowa. Po wstaniu ból trwa do 1godz

Obustronne dolegliwości bólowe okolicy ścięgien Achillesa powinny być wskazaniem do wizyty u lekarza reumatologa, chyba że jest ich jakaś inna uchwytna przyczyna (np. trenuje Pan intensywnie sport, miał Pan wcześniej przykurcze obu ścięgien Achillesa, cierpi Pan na jakieś schorzenie neurologiczne, itp.).
Pozdrawiam, Dr n.med. Paweł Kołodziejski chirurg stopy specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu