Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Opuchlizna i ból stopy po zapaleniu ścięgna Achillesa

Dzień dobry.Leczony byłem na zapalenie ścięgna piety achillesa.Przez 3 tyg. obkładałem nogę namoczona szmatą serwatki. Ortopeda stwierdził że przez to dostałem Ostrogi, gdyż jak powiedział nie można moczyc nogi! jest to możliwe? (zaraz nad pietą z tyłu nogi mam dużą opuchliznę i czuje lekki ból).Leki Osteogenon(40 tabletek) Ile razy dnia go stosowac mam? gdyż doktor mi nie powiedział. i Cyclo3Forte(30tabl.) 2 razy dziennie.Jak długo stosowac powinienem te leki?Kolejna wizyta dopiero 02.01.2014r
MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Cóż lek Osteogenon najczęściej stosuje się u dorosłych 2-3 razy dziennie po 2 tabletki, ale nie jest to lek na zapalenie przyczepu ścięgna Achillesa. Tutaj powinien Pan ograniczyć aktywność fizyczną, zastosować leki przeciwzapalne i przede wszystkich fachową, specjalistyczną rehabilitację.
Pozdrawiam, Dr n.med. Paweł Kołodziejski chirurg stopy specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu

0

W stanie zapalnym poza ograniczeniem ruchomości i leczeniem farmakologicznym można zastosować środki medycyny fizykalnej do których można zaliczyć m.in.: krioterapię (w domowych warunkach proponuję wykonywać chłodzenie za pomocą zimnych okładów), elektroterapię (prądy DD mają działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne lub jonoforezę z lekiem), laseroterapię.

Ekspert w dziedzinie fizjoterapii i regeneracji, absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Akademii Wychowania Fizycznego. Odbył kurs ortopedycznej terapii manualnej metodą Kaltenborna, terapii manualnej Plaatsmana i Medycznego Treningu Funkcjonalnego. Wykładowca Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Fizjoterapeuta Polskiej Misji Olimpijskiej podczas EYOF 2015.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy