Opuchlizna i ból stopy po zapaleniu ścięgna Achillesa

Dzień dobry.Leczony byłem na zapalenie ścięgna piety achillesa.Przez 3 tyg. obkładałem nogę namoczona szmatą serwatki. Ortopeda stwierdził że przez to dostałem Ostrogi, gdyż jak powiedział nie można moczyc nogi! jest to możliwe? (zaraz nad pietą z tyłu nogi mam dużą opuchliznę i czuje lekki ból).Leki Osteogenon(40 tabletek) Ile razy dnia go stosowac mam? gdyż doktor mi nie powiedział. i Cyclo3Forte(30tabl.) 2 razy dziennie.Jak długo stosowac powinienem te leki?Kolejna wizyta dopiero 02.01.2014r

Cóż lek Osteogenon najczęściej stosuje się u dorosłych 2-3 razy dziennie po 2 tabletki, ale nie jest to lek na zapalenie przyczepu ścięgna Achillesa. Tutaj powinien Pan ograniczyć aktywność fizyczną, zastosować leki przeciwzapalne i przede wszystkich fachową, specjalistyczną rehabilitację.
Pozdrawiam, Dr n.med. Paweł Kołodziejski chirurg stopy specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu