Ostrogi występujące na piętach

Prosze o rade:ostrogi wystepujace na pietach(od tylu stopy),przeszkadzajace w noszeniu obuwia-co to jest i czy mozna jakos ten problem usunac.Prosil bym jeszcze o wyjasnienie ,czy "REZONANS MAGNETYCZNY"(badanie calego ciala)ma sens i czy jest szkodliwy dola organizmu. Dziekuje za odpowiedz!

Witam serdecznie,

W przypadku ostrogi nie wykonuję się badania MRI. Ale oczywiście należy to do lekarza prowadzącego.
Sugeruję udać się do ortopedy w celu konsultacji oraz ustalenie dalszego postępowania.

Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Najczęściej w celu zdiagnozowania ostrogi piętowej wystarczy zwyczajne zdjęcie rentgenowskie pięty.
W celu zmniejszenia dolegliwości bólowych proszę zastosować zabiegi fizykalne tj. jonoforezę, pole magnetyczne, ultradźwięki, laser. Należy pamiętać, że efekty zabiegów są uzależnione przede wszystkim od stopnia zaawansowania zmian. Proszę mieć na uwadze, że zabiegi mają na celu zniesienie bólu a nie zredukowanie wyrośli kostnych. Warto skorzystać z masażu, który spowoduje przekrwienie oraz odżywienie okolic rozcięgna oraz z ćwiczeń rozciągających ścięgno Achillesa. Gdy leczenie farmakologiczne i fizjoterapeutyczne nie przynosi rezultatów wyrośl kostną usuwa się operacyjnie.

Pozdrawiam serdecznie.