Na jakie badania powinna się udać kobieta z nieregularnym okresem?

Dzień dobry! Pytam w imieniu koleżanki, bo się niepokoję o Nią: 46 lat, bez dzieci, od czterech miesięcy okres co dwa tygodnie (normalna długość trwania - cztery dni). Na jakie badania powinna się wybrać? Dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

Przede wszystkim do ginekologa po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć