Na którą z tych opcji powinnam się zdcydować?

Witam, mam 28 lat i stwierdzona chondromalacje rzepki 2 stopnia. Wykonana diagnostyka to rtg i usg kolana. 5 lat temu dostalam steryd w kolano i zrobiono mi taping. potem przyjmowalam structum przez rok. dzis jest coraz gorzej a jestem osoba aktywna - 50km w gorach w weekend, 50-100km na rowerze w sezonie. jeden ortopeda twierdzi by podac kwas hialuronowy, drugi by podac osocze, a doktor z kliniki doradza komorki macierzyste. Prosze o opinie na co powinnam sie zdecydowac bo kolano boli a nie sa to tanie zabiegi. Chce byc aktywna fizycznie nawet na emeryturze :) . Dziekuje.

Żadna z wymienionych metod nie przynosi długotrwałych korzyści. Sugeruję wykonanie MRI stawu, a w przypadku braku wskazań do leczenia chirurgicznego rozpocząć fizjoterapię (najlepiej pod okiem specjalisty od przygotowania motorycznego).