Naczyniaki na wątrobie a uprawianie sportu

Mam naczyniaki na wątrobie 3 szt. najwiekszy to 3 na 5 cm, uprawiam sport jakim jest bieganie, najpierw biegalem rekreacyjnie a od pol roku startuje w zawodach, bardzo mnie to wciaglo, a szczegolnie pobijanie moich życiówek na 10 km, 21km, mysle takze o maratonie. Moje pytanie jest takie czy mi nic nie grozi z tego tytulu, ze tak intensywnie biegam, bo naprawde niektore treningi sa na maxa, czy ten wysilek nie wplynie na powiekszenie tych ze naczyniakow. Mam 34 lata, jestem bez nałogów.

Bieganie na pewno nie ma wpływu na istniejące naczyniaki w wątrobie i nie są te naczyniaki przeciwwskazaniem do uprawiania tego rodzaju sportu. Samo bieganie nie ma wpływu także na rozrastanie się naczyniaków w wątrobie.