Nadciśnienie i początki jaskry

Witam.mam niespełna 45 lat.choruje na nadciśnienie od 10 lat.które na szczęscie jest dobrze wyregulowane valsacorem.Ostatnio będac na wizycie kontrolnej u okulisty .po badaniu HRT.stwierdzono u mnie poczatki jaskry.Jestem farmaceutka,aktywną zawodowo.i dlatego pytam Panią jako specjalistę,jakie krople byłyby dla mnie najlepsze..aby zminimalizowac skutki ich ubocznego działania.którego sie bardzo boję.Anna-WROCŁAW

Witam.Pani jest młoda więc możemy zacząć od betablokera np Timoptic2x PLO.jeżeli będą oczy zbyt suche lub ciśnienie spadnie za mało to proponuje prostaglandyn np Monoprost 1x na noc lub Xalatan 1x.we Wrocławiu są gwiazdy okulistyki i można tam spróbować. Leki sprawdzam każdorazowo na pacjencie. Dopóki nie będzie dobre Tp i pacjent będzie się czuł dobrze. Pozdrawiam serdecznie