Nadciśnienie, wąska aorta brzuszna a silny ucisk mostka

Witam. Mam stwierdzone nadciśnienie jak i również waska aorte brzuszna (9-11mm). Ostatnio przez pól dnia miałam silny ucisk w mostku przy ktorym serce dziwnie bilo. Ucisk byl przez 10minut później 5minut spokoju i znowu ucisk. Tak przez pól dnia. Dodam ze przy ucisku bylo mi gorąco. Co to może być? Proszę o szybko odpowiedz. Mam 20lat.

Aleksander Ropielewski

Trudno jest mi to stwierdzić bez przeprowadzenia badania przedmiotowego i wykonania ew. badań dodatkowych (EKG, ECHO serca). Moga to być objawy wskazująca na przeciążenie serca lub jego niedokrwienia. Nie można ich lekceważyć i sugeruję kontakt z lekarzem.