Nadczynność tarczycy a Encorton

Dzień dobry. 2 miesiące temu zdiagnozowano u mnie chorobę Hashimoto. Obecnie pani endokrynolog poinformowała mnie, że przechodzę w nadczynność i od tygodnia biorę Encorton 20mg/dobę. Proszę o informację, czy przy zażywaniu ww. leku mogę spożywać alkohol oraz uprawiać wysiłek fizyczny? Mam również problemy z mówieniem - co jakiś czasu odbiera mi głos - czy to może być wina tarczycy? Obecnie przyjmuję tylko Elcorton - wcześniej brałem przez miesiąc Euthyrox 25. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Przy stosowaniu leków nie należy spożywać alkoholu co do wysiłku proponowałbym niewielki. Co do zaburzeń mówienia ciężko powiedzieć bez badania. Proponuje udać się do lekarza prowadzącego leczenie. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.