Nadmierne rogowacenie mieszków
Witam, od pół roku mam nadmierne rogowacenie mieszków, ramiona, pupa, uda, poza tym trądzik na ciele. Mocznik, kwas salicylowy, nawilżanie nie pomagają. Mam wykrytą chlamydie trachomatis, czy to może mieć związek z nagłym pojawieniem sie problemów ze skórą. LH do FSH wynosi 2, reszta hormonów Ok, usg jajników Ok, dermatolog nie umie pomóc. Mam 26 lat, 3 lata po porodzie, od tego czasu mam problemy ze skórą, ale teraz to jest juz tragicznie. Suplementuję wit D,C,omega3, jem bardzo zdrowo.

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Bez badania lekarskiego ciężko jest coś więcej powiedzieć. Proszę koniecznie udać się do lekarza dermatologa. może lepiej. innego który jeszcze Pani nie badał.
Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.
Na zapalenie mieszków włosowych można zastosować mikrodermabrazję i następnie mocno nawilżać i natłuszczać skórę. Można również rozważyć usunięcie włosów za pomocą laserowej depilacji.