Nadmierne wypadanie włosów i pękanie paznokci

Dzień dobry Panie doktorze. Od połowy sierpnia br nadmiernie wypadają mi włosy oraz pękają paznokcie w poprzek. Zgodnie z zaleceniem zrobiłam badania TSH wynik 0,91 ulU/ml. Od miesiąca stosuję 1x dziennie na przemian demovate, alpicort e, dermovate, loxon, dermovate. Na razie nie widzę wielkiej poprawy. Czy mam się czym martwić? Nie ukrywam, że powoduje to u mnie stres. Ewa

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac sie do lekarza dermatologa i kierować sie jego zaleceniami.

WItam serdecznie, a czy zdiagnozowano u Pani jakąkolwiek chorobę, ?
Np Łuszczycę ? Pytam bo dermovate stosuje się przy łuszczycy i stanach zapalnych- to silny środek. Może to jednak działanie stresu ? ( Np. chriniczny stres przyśpiesza starzenie i może spowodować wypadanie włosów czy problemy z paznokciami. Może niedobór magnezu ? Pozdrawiam Krzysztof Dudziński