Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nadmierne wypadanie włosów i pękanie paznokci

Dzień dobry Panie doktorze. Od połowy sierpnia br nadmiernie wypadają mi włosy oraz pękają paznokcie w poprzek. Zgodnie z zaleceniem zrobiłam badania TSH wynik 0,91 ulU/ml. Od miesiąca stosuję 1x dziennie na przemian demovate, alpicort e, dermovate, loxon, dermovate. Na razie nie widzę wielkiej poprawy. Czy mam się czym martwić? Nie ukrywam, że powoduje to u mnie stres. Ewa
KOBIETA, 59 LAT ponad rok temu

Rola stresu w łysieniu plackowatym

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Proponuje udac sie do lekarza dermatologa i kierować sie jego zaleceniami.

0

WItam serdecznie, a czy zdiagnozowano u Pani jakąkolwiek chorobę, ?
Np Łuszczycę ? Pytam bo dermovate stosuje się przy łuszczycy i stanach zapalnych- to silny środek. Może to jednak działanie stresu ? ( Np. chriniczny stres przyśpiesza starzenie i może spowodować wypadanie włosów czy problemy z paznokciami. Może niedobór magnezu ? Pozdrawiam Krzysztof Dudziński

Psychoterapeuta, psychosomatyk, coach, hipnoterapeuta i trener mentalny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy