Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nadmierne wypadanie włosów po stosowaniu maski z siemienia lnianego

Witam, Moim problemem jest nadmierne wypadanie włosów. Przez około 2 miesiące stosowałam maskę na włosy z siemienia lnianego, by włosy szybciej rosły. Faktycznie,włosy odrastały, jednak w pewnym momencie przesadziłam z częstotliwościom nakładania maski. Nie wiem czy to jest przyczyną, jednak zaczęły wypadać mi włosy na potęgę. Na cebulkach zostaje, prawdopodobnie łojotok, skóra trochę swędzi. Wypadają również króciutkie włosy. Nie susze, nie prostuje włosów. Bardzo proszę o wskazówki co zrobić.
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Opryszczka - wredny wirus

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Przede wszystkim proszę zaprzestać stosowania maski. Po drugie proszę skonsultować się ze specjalistą dermatologiem, który oceni skórę głowy oraz wdroży właściwe leczenie.

0

Dzień dobry. Proszę zgłosić się na wizytę do lekarza dermatologa lub trychologa, po obejrzeniu zmian lekarz postawi diagnozę. Trichoskopia jest cyfrową metodą badania włosów, opierającą się na technice wideodermoskopii. Najczęściej stosowanymi powiększeniami są powiększenia 20 -krotne i 70-krotne. W trichoskopii oceniane są łodygi włosów, ujścia mieszków włosowych i otaczająca je skóra. Metoda umożliwia ocenę tych bez konieczności pobierania włosów (bezinwazyjnie). Bardzo pomocne są zabiegi mezoterapii skóry głowy. Zabiegi te wykonuje się w serii zabiegów. Mezoterapia polega na miejscowej iniekcji skóry głowy i wprowadzaniu substancji odżywczych. Cebulki włosowe otrzymują zdrową dawkę wartościowych substancji, dzięki czemu możliwe jest powstrzymanie procesu ich słabnięcia i wypadania. Zabiegi wykonuje się w serii co około 7-10 dni. Czasami mezoterapia skutkuje odrostem utraconych włosów. Nie ma jednak gwarancji odtworzenia owłosienia ale poprawa wyglądu i kondycji jest pewna. Leczenie tą metodą ustalane jest indywidualnie, w zależności od kondycji włosów pacjenta.
http://lenartowiczclinic.pl/trichoskopia-badanie-skory-glowy-i-wlosow

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy