Nadpłytkowość i stosowanie chemioterapii oraz wysoki poziom LDH

witam Panie doktorze proszę mi podpowiedzieć co robić? mąż choruje na nadpłytkowość od 3 lat,a od IV 2013 bierze chemie- Hydroxycarbamid w tab.obecne wyniki PLT 608K/UL ,HGB 15,5 HTC 44,7 WBC 6,83.Zmartwiła mnie Dehydrogenaza LDH 476,norma 120-246.lekarz wczoraj powiedział,że tak jest przy wysokich PLT.ale PLT były nawet1000 K/ul,a LDH bylo w normie.Nastep.wizyta w XI 2014r.Proszę mi pomóc,co możemy zrobić,jaka może być konsekwencja wysokiego LDH,mąż ma 62 lata.Błagam o pomoć,bo zwarjujemy oboje

LDH jest tylko jednym z badań i nie można na tej podstawie zmieniać rokowania, leczenia czy rozpoznania. W chorobach z nowotworzeniem komórek zdarza się że LDH się podwyższa i wcale nie jest jakieś bardzo wysokie. Nie trzeba więc panikować i dalej planowo się leczyć.