Nadżerki przewodu pokarmowego w gastroskopii

Mężczyzna , 37 lat witam mam36lat mężczyzna miałem robioną gastroskopie z powodu bólu brzucha w prawej strony ,przy gastroskopi wyszło. Przełyk w górnym odcinku, około 18cm od siekaczy płaskie nadżerki ,wielkości około 1cm dalsze odcinki przełyku bez zmian, żołądek o prawidłowej perystaltyce. Pomocy czy te nadżerki to coś groźnego jeszcze do tego mam biały piekący język od 2 miesięcy.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, nadżerki te są wynikiem choroby refluksowej która powinna być leczona farmakologicznie. Nieleczona może prowadzić do groźniejszych powikłań dlatego zalecam wizytę u lekarza rodzinnego bądź gastroenterologa. Pozdrawiam