Wrzód i nadżerki widocze w wyniku gastroskopii

Gastrosk.:Krtań oglądnięto.Przełyk niezmieniony w górn.odcinku..Nad linią Z widoczne 2mm nadżerki i linijny wrzód dł.1cm/nie łącza się/.Linia Z na górn.gran.fałdów żołądk.Zołądek podatny na rozdymanie.Pobrano wycinki z antrum i kąta but.A i trzonu but.B - A,B-gastris chronica.Test urea./+/.Czy znaczy,że wrzód i nadżerki są w przełyku czy w żołądku ?W okolicy szyi, pod brodą?(tam cos odczuwam przy przełykaniu).Czy pobrano wycinki z wrzodu/przełyku, czy z żoładka?To b..ważne dla mnie.Pr.o interpr.

Renata GrzechociĹska

Nadżerki występują przy połączeniu przełyku z żołądkiem czyli.nisko, zdecydowanie nie pod brodą. Wykonany również test na H.pylori (pobrany z żołądka) jest dodatni, co oznacza konieczność włączenia leczenia. Proszę udać się do lekarza rodzinnego.