Napady czkawki, zgaga i refluks

Od jakiegoś czasu (3-4)lata mam napady czkawki.W szkole bylam z tego znana. Wcześniej mi to nie przeszkadzało, ale teraz gdy studiuje to mam dość. Czkawka pojawia się najczęściej w szkole, gdy siedzę-kilka/kilkanaście razy. Ostatnio doszły problemy z żołądkiem. Mialam okropną zgage, która utrzymywała się tydzień i cofanie się jedzenia. Wtedy poszlam do lekarza i dostałam tabletki na refluks. Zgaga przeszła czasami odczuwan lekkie pieczenie i "podchodzenie"jedzenia.Czkawka nie ustępuje. Co to j

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Witam,
Jedną z przyczyn czkawki (najczęstszą) może być właśnie refluks przełykowy, na który dostałaś leki od lekarza. Czkawka powinna z czasem przejść. Jeśli tak nie będzie należy pogłębić diagnostykę gastrologiczną i nie tylko, jednak o tym zadecyduje już Twój lekarz prowadzący.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza gastroenterologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.