Napady duszącego kaszlu u 3,5-letniego alergika

Witam.moj synek ma 3,5roku.jest alergikiem. Po zrobieniu testow skornych okazalo sie ze jest uczulony na wilgoc,plesn,grzyby olche i leszczyne .meczy go bardzo kaszel podczas snu. Gdy zaczyna kaszlec to jest tak mokry kaszel ze az ewymiotuje flegma,a im dluzej kaszle tym bardziej suchy sie robi kaszel.dostaje inhalacje i syrop dynid.a jednak nadal ma napady duszacego kaszlu.co moge zrobic zeby mu pomoc bo juz nie moge patrzec jak sie dziecko meczy.prosze o odpowiedz

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Dzień dobry.
Ze strony dietetyka mogę zalecić eliminację na kilka tygodni zbóż i nabiału, np. dietę Paleo - jest dużo informacji w internecie. Można też spróbować zakwasić żołądek (dla lepszego trawienia uczulających białek)- łyżeczka octu jabłkowego ekologicznego w pół szklanki wody na pół godziny przed posiłkiem. Mojemu dziecku kiedyś pomógł wyjazd nad morze - wróciła zdrowa jak ryba. Powodzenia!
Pozdrawiam serdecznie