Wykrycie RZS a dna moczanowa

Rzs czy dna moczanowa? Max lat 36.Leczę się u reumatologa ale nie skutecznie.Od kilku lat odczuwam dolegliwości ,częste bóle nawet kilku stawów.Od pół roku zajęło mi prawą dłoń.Brałem różne leki Kolchicynę ale tylko NALGESIN Forte przynosił lekką poprawę.Reumatolog zmieniła mi leki na Trexan ale to nie działa.CO DALEJ POCZĄĆ???
MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu

Dolegliwości stawowe

Wiele osób zmaga się z dolegliwościami stawowymi. Nie jest to już problem jedynie starszych osób, ale również młodych. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o dolegliwościach stawowych.

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław
57 poziom zaufania

dzień dobry.
Wielu osobom pomaga odpowiednio ustawiona dieta, dostosowana do choroób autoimmunologicznych. W skrocie - przez miesiąc proponuję zrezygnować z pszenicy (mąka, chleb, makarony) oraz nabiału oprócz fermentowanego i sporadycznie pełnotłuste sery twarde i parmezan. Przez kolejny miesiąc dodatkowo całkowicie rezygnuje się z nabiału, wszelkich zbóż, może to być dieta paleo. Kolejne 3 miesiące to tzw. protokół autoimmunologiczny, wyklucza wiele produktów, ale może przynieść ogromną ulgę. Kolejny krok to pojedyncze wprowadzanie nowych produktów i sprawdzanie reakcji. Proponuję też pić wodę zawsze miedzy posiłkami i ze szczyptą soli, z rana z łyżeczką octu jabłkowego na czczo, suplementacja tranem 2 łyżki dziennie oraz magnez. Na dnę moczanową pierwszy krok to eliminacja fruktozy i alkoholu, wszelkich soków i słodyczy. Wszelkie informacje dostępne w internecie, np. tu:
http://www.tlustezycie.pl/2012/06/protoko-autoimmunologiczny.html
http://www.instytutzdrowegozywienia.pl/2014/11/dna-moczanowa.html
Indywidualną dietę można zamówić u mnie, urszula.forenc@outlook.com
Pozdrawiam serdecznie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty