RZS i dna moczanowa z opuchnięciami i przedziurawieniem skóry u 80-latki

Panie doktorze.... Mam pytanie dotyczące mamy. Od niemal 30 lat choruje na rzs a niedawno zdiagnozowano u niej także dnę moczanową z opuchnięciami i przedziurawieniem skóry, sączeniem białego płynu. Mama ma 80 lat. Przyjmuje metypred, lekarz kazał odstawić mtx, przepisał milurit 100mg 2*1 i kolchicynę 0,5mg 4*2 , potem coraz mniej. Kolchicyny mama brać nie może - biegunki i wymioty. Milurit nie pomaga. Co robić ???

Po Miluricie może być przejściowe pogorszenie ale należy kontynuować, Konieczne zmiana kolchicyny na lek przeciwzapalny ( NLPZ lub COX-2) plus prazol, H2-bloker = do decyzji Lekarza Prowadzącego. Po poprawie powrót do MTX