Nasilający się nocą kaszel u 13-miesięcznego chłopca

Witam. Moj trzynasto miesieczny chlopczyk na kaszel ktory nasila sie w nocy, w dzien natomiast jest on sporadycznie slyszalny. Kaszel ten ciagnie sie juz ponad miesiac, bylam z nim u lekarza ale lekarz nie stwierdzil niczego niepokojacego. Co to moze byc? Kaszel jest zarowno suchy jak i mokry momentami.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany kaszel występujący u dziecka może mieć wiele przyczyn. Może być to bowiem fizjologiczna reakcja na zbyt suche powietrze, skutek alergii, lekkiej infekcji ale także wynik schorzeń układu oddechowego. Proszę zatem obserwować dziecko i konsultować się na bieżąco z lekarzem pediatrą, który prowadzi dziecko. Być może wskazana będzie także konsultacja pulmonologiczna.