Przewlekły kaszel u 17-miesięcznego dziecka

Witam mój synek od kilku tygodni kasze mi tylko rano i wieczorem zdarza sie tak ze kaszel w nocy występuje u niego tez ma dopiero 17 mc i za każdym razem dgy jestem u lekarza to dostaje jakiś syrop żeby podawać moze doradzicie mi co mam zrobić z tym

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany kaszel występujący u dziecka może mieć wiele przyczyn. Może być to bowiem fizjologiczna reakcja na zbyt suche powietrze, skutek alergii, infekcji ale także wynik schorzeń układu oddechowego. Proszę zatem obserwować dziecko i konsultować się na bieżąco z lekarzem pediatrą, który prowadzi dziecko. Być może wskazana będzie także konsultacja pulmonologiczna.