Zapalenie oskrzeli, kaszel i katar u 10-miesięcznego dziecka

Mój synek 10 m-cy właśnie przechodzi zapalenie oskrzeli. Dostawał przez 6 dni do wczoraj antybiotyk w zastrzyku. 2 dni temu podczas kontroli u lekarza nie było już zmian na oskrzelach, ale synek cały czas kaszle i dostał katar. Kaszel jest mokry. Oprócz tego u synka często słyszę charczenie w klatce piersiowej. Co ono oznacza? Robię mu inhalacje z soli fizjologicznej i podaję syrop wykrztuśny. Jak mu jeszcze pomóc i jak długo to charczenie może się utrzymywać.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się z dzieckiem do lekarza, udzielanie porad przez internet w przyapdku niemowląt nie jest najlepszym rozwiązaniem, lekarz musi zbadać dzieckp. Po infekcji częstoprzez długi czas utrzymuję się kaszel ale zwykle suchy bez innych objawów, to mi wygląda albo na nieskuteczne leczenie poprzedniej infekcji albo na nową.