Zapalenie oskrzeli u nawrót kaszlu po leczeniu u 8-miesięcznego dziecka

Synek 8 m-cy miał zapalenie oskrzeli. Zaczęło się od suchego kaszlu po 5 dniach mokry kaszel potem katar i rzężenie.Dostał augumentin i inhalacje Nebbud. Przeszło po 10 dniach. Potem przez tydzień nic się nie działo. Teraz od tygodnia ma znów suchy kaszel. Nie jest nasilony. ok 7-10 razy w ciągu doby. Jest to od 1 do 3 zakasłań po sobie. W nocy wcale. Zazwyczaj rano i wieczorem. Czy to jest pozostałość po oskrzelach czy może zaczyna się coś nowego.

Michał Springer

Witam, bez zbadania dziecka nie możliwa jest jednoznaczna odpowiedź na Pani pytanie. Dziecko powinno być zbadane przez lekarza rodzinnego, który określi potrzebę ewentualnego dalszego leczenia. Pozdrawiam.