Czy kaszel i flegma mogą oznaczać zapalenie oskrzeli?

Witam! Przez cały tydzień byłam zachrypnięta i bolało mnie gardło. Tabletki na gardło nie bardzo pomagały. Gardło dalej bolało. Teraz chrypa i gardło już przeszło, ale od kilku dni mam kaszel i czuję, że gorączka mnie rozkłada. Na samym początku miałam suchy kaszel, obecnie mam mokry kaszel. Coraz częściej kaszle. Czuję, że zalega mi dużo flegmy. Kaszel mnie zaczyna męczyć. Dziś byłam w aptece po syrop wykrztuśny i leki przeciwgorączkowe. Czy to zapalenie oskrzeli? Kiedy przejdzie mokry kaszel?

Lek. Katarzyna Szymczak

Bez badania nie da się postawić diagnozy jeśli coś Panią niepokoi sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam