Czy kaszel może być objawem zapalenia oskrzeli?

Witam! Tydzień temu byłam u lekarza z gorączką, bólem gardła, chrypą i kaszlem. Osłuchowo nic, kaszel był suchy. Dostałam leki na gardło, syrop na kaszel i leki na zbicie temperatury. Gorączki już nie mam, gardło przestało boleć, ale zaczęłam kaszleć na mokro. Przez cały weekend kuruję się syropem z cebuli, ale mokry kaszel nie ustąpił. Zalega mi flegma. Od częstego kaszlu boli mnie klatka piersiowa. Czy to mogą być oskrzela? Powinnam pójść na kontrole do lekarza czy wystarczy jak kupię syrop?

Lek. Katarzyna Szymczak

Mogą to być objawy zapalenia oskrzeli, sugeruję kontrolę u lekarza.
Pozdrawiam