Kaszel u czteromiesięcznego dziecka

co robić moje czteromiesięczne dziecko kaszle, lekarz zbadał powiedział że jest czysto zalecił syrop prawoślazowy, fiolet do buzi i czyścić nosek. Co robić ?kaszel nie ustępuje .

Magdalena Mroczek

Można spróbować syropu z glicerolem. Poza tym trzeba wietrzyć pomieszczenia, podawać dużo płynów, zadbać o nawilżenie powietrza (można powiesić ręcznik na kaloryferze). Skuteczne są też inhalacje.

Witam,
być może kaszel jest spowodowany zbyt suchym powietrzem w mieszkaniu - po rozpoczęciu sezonu grzewczego powietrze wysusza się i może podrażniać delikatną błonę śluzową dziecka.
Proponowałabym nawilżacze powietrza w mieszkaniu i inhalacje nawilżające dla dziecka.