Podrażnienie i swędzenie cery

Ostatnio moja cera uległa podrażnieniu poprzez niewłaściwe(np.tarcie) i nadmierne stosowanie kosmetyków. Pozbyłam się zapalenia alantanem plus. Jednak cera mnie swędzi po bokach. Jak zregenerować to do końca? mialam cere normalna.

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje udac się do lekarza dermatologa, po badaniu bedzie mozna cos wiecej powioedzieć.

Witam serdecznie

Do mycia powinna Pani wybierać delikatne preparaty myjące, do pielęgnacji preparaty zawierające np. ceramidy, ziołowe substancje nawilżające i kojące podrażnioną skórę.
Rozpoczął się sezon grzewczy, powietrze w pracy i domu jest suche. Powinna Pani zadbać o o właściwą wilgotność powietrza. Najprostsza metoda to powieszenie wilgotnego ręcznika na grzejniku lub skorzystanie z gotowych tzw. pojemników - nawilżaczy. Temperatura w domu nie powinna przekraczać 22 stopni ( w sypialni 18 stopni )
Suche i niewietrzone pomieszczenia sprzyjają wysuszaniu skóry, błon śluzowych. Dobrze jest często wietrzyć mieszkanie.
Nawet najlepsze kosmetyki nie będą w stanie nawilżyć skóry od środka. Picie co najmniej 1,5 litra wody pomoże nawilżyć skórę.
Może Pani pomóc sobie preparatami doustnymi zawierającymi
witaminy A i E. Przesuszona, swędząca skóra może sygnalizować niedobór witamin A i E.

pozdrawiam serdecznie

IJ