Sposoby na zwalczanie suchego kaszlu

witam mam od dłuższego czasu strasznie duszący kaszel raz suchy a raz mokry jak go złagodzic moze domowym sposobem jakims dziękuje za odpowiedż

Magdalena Mroczek

W aptece bez recepty można kupić syropy z lekami antyhistaminowymi (kaszel suchy) lub ze środkami wykrztuśnymi (kaszel mokry). Skuteczny jest też miód z gorąca wodą i cytryną oraz wyciągi (w formie syropu lub naparu )z babki lancetowatej, prawoślazu, lipy i sosny. Należy nawilżać (np poprzez wieszanie mokrego ręcznika na kaloryferze) pomieszczenia i często je wietrzyć. Skuteczne mogą być też inhalacje.