Nasilenie bólu kolana po wstrzyknięciu DepoMedrol

Tydzień temu zglosiłam się do ortopedy z bólem kolana (dół kolana)-ból odczuwałam tylko przy kucaniu, klęczeniu i siadaniu na podwiniętych nogach (gdy kolano stykało sie z podłożem ból wręcz uniemożliwiał siedzenie). Prześwietlenie i USG nie wykazało żadnych zmian. Lekarz zdecydował wstrzyknać od dołu kolana DepoMedrol. Pierwszego dnia czułam lekki ból. Od wczoraj dodatkowo odczuwam ból przy wstawaniu i chodzeniu. Czy podanie leku moglo doprowadzić do nieodwracalnych zmian? jak długo działa lek?

Szanowna Pani, po podaniu okołostawowym leku sterydowego w formie iniekcji u części pacjentów dochodzi do "przejściowego" nasilenia doelglwiości. Jednak stan ten nie trawa zazwyczaj dłużej niż około 48-72godziny. Jeżeli w tym czasie nie będzie poprawy (zniesienia lub stopniowego zmniejszania się bólu) proszę zgłosić się niezwłocznie do ortopedy, który wykonywał iniekcje celem przeprowadzenia badania kontrolnego. Pozdrawiam