Naturalne sposoby na wory pod oczami

witam mam pytanie mam tak zwane wory pod oczami jakimi naturalnymi sposobamy mam sie ich pozbyc?

Szanowna Pani,

Na worki pod oczami polecam spanie z lekko wyżej uniesiona głową niż reszta ciała np na większej poduszeczce.
Rano po przebudzeniu posmarowanie skóry pod oczami żelem ze świetlika i nałożenie tzw żelowych okularków( zimnych, wyciągniętych z lodówki).
Ponadto drenaż okolicy oczy ( jest sporo propozycji w internecie- filmików).

Życzę wytrwałości w regularnych działaniach i pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry,

Na początek proponuję poobserwować swój organizm, by znaleźć przyczynę ich powstania. Worki pod oczami mogą pojawiać się jako reakcja alergiczna, w chorobach tarczycy, nerek, cukrzycy czy niedoborach witamin. Istotny jest również tryb życia jaki prowadzimy - odpowiednia ilość snu, zdrowa dieta i rezygnacja z używek może przynieść wyraźną poprawę. Polecam też zaopatrzyć się w specjalistyczny krem pod oczy zakupiony w aptece lub gabinecie kosmetycznym zawierający m.in witaminę K, C i wyciągi roślinne np z miłorzębu japońskiego, arniki czy bluszczu. Lepiej jest też ograniczyć spożywanie soli i alkoholu.
W razie dodatkowych pytań - służę pomocą.

Pozdrawiam
Abigail Laskowska