Afta na języku nawracająca

Dzień dobry. Mój problem jest bardzo dziwny i bardzo bolesny, mianowicie cierpię na nawracające afty na języku, raz na miesiąc pojawia mi się boląca duża afta na języku i w tym samym czasie pojawia się także duży biały nalot na całym języku, przez ten czas nie mogę jeść ani mówić z bólu, po dziewięciu dniach afta znika wraz z białym nalotem na języku, jednak nie na długo bo po trzech tygodniach problem wraca, dokładnie tak samo, czyli najpierw się pojawia biały nalot, a za parę godzin afta. Proszę o pomoc jakie badania mam zrobić, i jaki jest skuteczny lek na afty na języku. Czy może są jakieś domowe sposoby na takie afty na języku? Chciałabym się również dowiedzieć, czy takie afty są zaraźliwe i  czy ja mogę kogoś zarazić, czego bym bardzo nie chciała? Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc.

To zmiany grzybicze. Można stosować aftin lub leki takie jak na ból gardła (np.chlorchinaldin).
Trzeba zmienić dietę na niskocukrową, bez żywności wysokoprzetworzonej i z wysokim indeksem glikemicznym oraz stosować probiotyki.