Nawracające infekcje, IV stopień czystości pochwy a ryzyko niepłodności

Witam od prawie roku uczęszczam co chwila do ginekologa z powodu infekcji bakteryjnych grzybiczych wciąż nie mam pałeczek kwasu mlekowego, po ostattnim leczeniu miałam badanie czystości pochwy i wyszedł mi stopień IV liczne leukocyty i bogata flora bakteryjna dodatnia, lekarz powiedział mi , że może to grozić niepłodnością, i zaproponował mi prywatnie posiew z pochwy, jestem zła tyle razy chodziłam i nikt mi nic nie powiedział, dbam o siebie, co może być przyczyną zatem?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, może mieć to związek np. z cukrzycą cy niedoborami odporności, wcześniejsza przewlekłą antybiotykoterapią i wieloma innymi przyczynami. Pozdrawiam.