Nawracające migreny a stosowanie antykoncepcji hormonalnej na hamowanie łysienia androgenowego

Witam!Od kilku lat cierpię na łysienie androgenowe,lekarz przepisał mi tabletki antykoncepcyjne diana 35,gdyż pomagają w leczeniu łysienia.Pużniej lekarz zmienił moje tabletki na plastry evra. Antykoncepcje stosuje tylko ze względu na hamowanie łysienia.Od dłuższego czasu mam nawracające mocne migreny,czy to przez antykoncepcję?Czy powinnam zaprzestać używania tych plastrów?jeśli tak,to czy jest coś innego doustnego co hamuje łysienie androgenowe u kobiet?Proszę o udzielenie odpowiedzi

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku podejrzenia działań niepożądanych leku wskazana jest wizyta kontrolna u specjalisty ginekologa. W razie konieczności zostanie wdrożone odpowiednie postępowanie.

Warto skonsultowac leki które Pani przyjmuje, być może będzie konieczność zmiany na inne, aby jedne z drugimi nie kolidowały. A na migreny silne polecam zastosowanie u dermatologa lub w gabinecie medycyny estetycznej botoxu.