Nawracające zapalenie cewki moczowej

Witam! Mam 19 lat, mój problem polega na tym, że raz na kilka miesięcy mam zapalenie cewki moczowej, w ciągu tamtego roku zapalenie wystąpiło 4 razy i nie było aż tak źle, mimo iż byłam rozdrażniona, ogólnie ból był do wytrzymania, nie trwał więcej niż kilka godzin, nie było krwi w moczu, zawsze szłam do lekarza i po zażyciu leków wszystko przechodziło. Robiłam test na chlamydie i był ujemny. Wszystko byłoby ok, gdyby nie ten ostatni raz, w nocy obudziło mnie parcie na mocz, po oddaniu moczu od razu wiedziałam, że jest to kolejne zapalenie cewki, tylko że tym razem było o wiele gorzej, zazwyczaj ból był po oddaniu moczu, potem jakoś dało się wytrzymać, ale tym razem ból był non stop, strasznie silny, ciągle czułam parcie na mocz, jak już udało mi się troszkę oddać mocz, było więcej krwi niż moczu! do tej pory nie występował krwiomocz. W związku iż ból był bardzo silny pojechałam na ostry dyżur i tam dostałam zastrzyk po jakimś czasie przeszło.... Boje się, że znowu mi się to przytrafi, i że ból będzie taki jak ostatnim razem. Chciałabym wiedzieć jaka jest tego przyczyna, ale żaden lekarz nic mi nie mówi, na pogotowiu lekarz zlecił zastrzyk i więcej nic nie powiedział. Dlaczego to zapalenie cewki ciągle nawraca i czemu jest coraz silniejsze. Żaden lekarz nie chce zając się tym na poważnie, żadnych badań, tylko powiedziano mi, że to na pewno jest chlamydia, ale test wyszedł ujemny... Tracę nadzieję w możliwości lekarzy, dlaczego tym się nie interesują. Byłam u wielu lekarzy, chciałabym znać przyczynę tych nawróceń i w końcu to wyleczyć! Bardzo proszę o pomoc.

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu
Lek. Magdalena Szymańska
57 poziom zaufania

Witam!

Z tego co opisujesz problem jest poważny i uważam że powinnaś jak najszybciej udać się  do urologa, który na pewno Ci pomoże. Jeżeli w moczu pojawiła się  krew widoczna gołym okiem to tzw. makrohematuria. Przyczyną tego stanu mogą być infekcje bakteryjne układu moczowego, kamica nerek, kłębuszkowe zapalenie nerek, uraz dróg moczowych lub nowotwór. Czasami przyczyną krwiomoczu może być również skaza krwotoczna. U ludzi młodych jedną z najczęstszych przyczyn są infekcje i kamica dróg moczowych.

Ważne jest rozpoczęcie odpowiedniej diagnostyki by rozpoznać przyczynę w Twoim przypadku. Możliwość diagnostyki jest szeroka, można wykonać usg nerek, zdjęcie RTG jamy brzusznej które mogą uwidocznić kamienie w drogach moczowych, angiografia -obrazująca naczynia nerkowe, urografia-ocena nerek, czynność nerek i dróg moczowych, tomografia, cystoskopia i uretrorenoskopia- czyli wziernikowanie odpowiednio pęcherza moczowego i wziernikowanie górnych dróg moczowych. Nie znaczy to że musisz mieć wykonany cały zestaw tych badań.

Może po pierwszym badaniu uda rozpoznać się  problem.
Krwiomoczu nawet jednorazowego nie powinno się lekceważyć.

Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty