Nawrót nadczynności tarczycy a karmienie piersią

Witam serdecznie, Mam nawrót nadczynności tarczycy, wynik Ft4 33, lekarz zalecił Thyrozol 10mg przez 10dni 3x2 tabl, kolejne 10dni 2x2, następne 5dni 2x1, wtedy 1tabl/dzień do wizyty 12go stycznia. Moje pytanie czy mogę dalej karmić moją 3,5 miesięczną córeczke. Dodam, że nadczynność ujawniła się po drugiej ciąży 3 lata temu, brałam Thyrosan wtedy i po unormowaniu lekarz zalecił odstawienie leku. Czy powinnam skontrolować poziom TSH i Ft4 u obu córeczek? Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

W czasie kuracji nie można karmić piersią. Proponuję wykonać badania także u dzieci.